foto: Filip Dowjat

Wystawa
Kornik Drukarz

Galeria 18A

KORNIK DRUKARZ, to tytuł wystawy, która gości we wnętrzach dawnego Pałacu Brzozowskich. Elementem wiążącym jest tytułowy kornik, który stał się ostatnimi czasy bohaterem z pierwszych stron gazet. Mówiono o nim wiele w kontekście Puszczy Białowieskiej, teraz został zaproszony ,,na salony”.
Wystawa prezentuje twórczość siedmiu artystów, których wypowiedzi wybrzmią w formie rzeźby, fotografii, instalacji, tańca i muzyki.

Józef Wilkoń uznany ilustrator, malarz, rzeźbiarz, twórca plakatów i scenografii teatralnych, na którego drewnianych obiektach widnieją żłobienia pieczołowicie wygryzione przez kornika drukarza.

Fotograf i ekolog Jacek Kusz zajmujący się ochroną starych lasów i bagien, aktywnie uczestniczący w działaniach w obronie Puszczy, udokumentował w poetyckich ujęciach przykuwających się do harvesterów
aktywistów.

Jozef Pilát urodzony po drugiej stronie Tatr, tworzący m.in. wielkoformatowe instalacje przy wykorzystaniu odbitek drzeworytniczych, znajduje inspiracje w naturze przekształcając jej metafizyczną formę w nowe media.

Tancerze butoh Anna Juniewicz i Wojtek Matejko, którzy w zeszłym roku w miejscu wycinki Puszczy Białowieskiej wraz z publicznością stworzyli przestrzeń performansu – protestu.

Olgierd Dokalski trębacz samouk, kompozytor tworzący utwory będące połączeniem wpływów muzyki tradycyjnej, ludowej i elektronicznej oraz

Michał Kołowacki (Echo Deal) dla którego podstawą występów na żywo są struktury przestrzenne oraz improwizacja bazująca na reakcjach miejsca i odbiorców. Występ tancerzy Butoh i muzyków będzie miał charakter performatywny.

Adres: Galeria 18A, ul. Bracka 20B, 00-028 Warszawa
pałac w podwórzu | wejście lewą klatką schodową

Organizatorzy: Fundacja Chain, Galeria 18A
Partnerzy: Prael, Fundacja ARKA im. Józefa Wilkonia, SC Projects, Instytut Słowacki w Warszawie